Depilacja laserowa Warszawa

Ponad 10 lat doświadczenia

depilacja laserowa - opis zabiegu

DEPILACJA

ISTOTA ZABIEGU

Laseroterapia wysokoenergetyczna jest powszechną metodą pozbywania się niepożądanego owłosienia.

Dla pełnego zrozumienia istoty depilacji laserowej konieczna jest znajomość budowy mieszka włosowego, faz wzrostu włosa oraz jego zróżnicowania w zależności od obszaru ciała.

Cebulka włosa jest utworzona z żywych komórek, trzon włosa jest natomiast strukturą martwą. Wzrost włosa odbywa się w sposób cykliczny. Okres intensywnego jego wzrostu - to faza anagenu. Po pewnym czasie włos przechodzi w fazę spoczynku, zwaną katagenem, w której cebulka włosowa obumiera. W trzeciej końcowej fazie cyklu - telogenie, włos jest przygotowany do wypadnięcia. Pod koniec tej fazy mieszek włosowy spontanicznie wchodzi w fazę anagenu. Jedynie włosy będące w fazie anagenu mogą być trwale zniszczone wiązką promieniowania laserowego o określonej, specyficznej długości fali        i odpowiednio dużej energii. Czas trwania anagenu jest zależy od obszaru skóry, wieku, płci, a także funkcji hormonalnej. Na głowie np. znajduje się przeciętnie 85-90% włosów w fazie anagenu, na wzgórku łonowym natomiast już tylko 20-30%. Aby zabieg laserowy był skuteczny należy zniszczyć trwale struktury włosa odpowiedzialne za jego wzrost. Znaczna część tych struktur znajduje się na głębokości ok. 2-7mm. Na tę głębokość wnikają jedynie promienie z zakresu czerwieni i podczerwieni.

Obecnie stosuje się kilka systemów laserowych pozwalających na trwale uszkodzenie mieszka włosowego. Dochodzi do tego na drodze selektywnej fototermolizy. Jej istotą jest zdolność pochłaniania promieniowania laserowego o określonej długości fali przez specyficzne substancje zwane chromatoforami. W przypadku depilacji laserowej chromatoforem absorbującym promieniowanie laserowe jest melanina obecna w szczególnie dużej koncentracji w mieszku włosowym.

SKUTECZNOŚĆ LASERÓW

W naukowej kosmetologii analizuje się poszczególne typy laserów w aspekcie efektywności depilacji poszczególnych typów owłosienia, szczególnie w przypadkach trudnych, czyli włosów jasnych i u osób z ciemną karnacją lub skórze opalonej. Najlepsze rezultaty uzyskuje się przy użyciu diodowych laserów LightSheer amerykańskiej firmy Lumenis.

W naszym gabinecie do depilacji używamy najnowszego z diodowych laserów - LightSheer DUET oraz LightSheer ET.


LightSheer® Duet™

Jest najnowszym, najszybszym i zarazem najmocniejszym system z cenionej na całym świecie serii LightSheer®, uchodzącej za najskuteczniejszy laser w fotodepilacji.

Laser medyczny LightSheer DUET został wytworzony oraz zatwierdzony do stosowania przez Urząd ds. Leków i Żywności w USA (FDA) zarówno w medycynie ogólnej jak i medycynie estetycznej (dermatologii) Wyprodukowany w 2009 roku przez firmę Lumenis® system LightSheer Duet stanowi światowy przełom w dziedzinie systemów do trwałej depilacji laserowej. Dotychczas produkowany sprzęt został wzbogacony o technologię zasysania oraz znacząco powiększone okienko zabiegowe (22 x 35 mm). Wprowadzone zmiany znacznie skracają czas trwania zabiegu.

Urządzenie LightSheer™ Diode Laser System oferuje wysoką moc a także krótkie i bardzo długie impulsy aby bezpiecznie i skutecznie przeprowadzać zabiegi na wszystkich typach skóry włączając w to skórę opaloną i najszerszy zakres jeżeli chodzi o kolor włosów, głębokość i obszar działania.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie, gwarantujemy bezpieczeństwo, wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę oraz znakomity efekt końcowy.

Jesteśmy rekomendowanym gabinetem przez firmę Coherent:                                                                                        http://coherent-polska.com/rekomendowane_gabinety,s-60.html

 

Emitowanie przez laser fotony są przyciągane przez barwnik – melaninę. Pozwala to zrozumieć dlaczego największą skuteczność w depilacji laserowej obserwuje się u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami. Z jednej strony bowiem dochodzi do znacznej kumulacji energii w bogatym w melaninę mieszku włosowym, a z drugiej strony pochłanianie energii przez ubogi w melaninę naskórek jest niewielkie. Ciemna karnacja lub skóra opalona, a zatem sytuacja kiedy komórki naskórka zawierają bardzo dużo melaniny, powoduje zwiększenie absorpcji energii przez naskórek, co zagraża uszkodzeniu skóry w czasie naświetlania. Niewielka różnica między ilością melaniny w mieszkach włosowych a jej zawartością w komórkach barwnikowych skóry uniemożliwia niekiedy zniszczenie włosa. Ma to miejsce szczególnie w przypadku włosów siwych, które nie zwierają barwnika. Zniszczenie włosów, które zawierają bardzo mało melaniny (blond, rude) także jest bardzo trudne.

 

PRZED ZABIEGIEM

Włosy przed zabiegiem powinny być zgolone. Nie ma potrzeby stosowania 2 - 3mm odrostu , ponieważ obszar skóry poddawanej zabiegowi jest w całości i dokładnie naświetlany. Nie należy obawiać się, że osoba wykonująca zabieg nie zauważy krótko przyciętych włosków. Przed zabiegiem nie należy wyrywać włosów, w przypadku twarzy przynajmniej 4 tygodnie, na pozostałych obszarach przez 6-8 tygodni. Zastosowanie się do tych zaleceń, jest szczególnie ważne, ponieważ laser nie uszkodzi włosa , który został wyrwany.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • witamina A oraz jej pochodne
 • sterydy
 • epilepsja
 • leki psychotropowe
 • leki antydepresyjne
 • ciąża,
 • świeża opalenizna (samoopalacz, solarium)
 • zażywanie Roaccutanu w ciągu ostatnich 6 miesięcy
 • leki światło uczulające,
 • retinoidy,
 • antybiotyki z grupy tetracyklin
 • zioła (dziurawiec, nagietek),
 • nietypowe lub niezdiagnozowane zaburzenia pigmentacji,
 • nietypowe brodawki lub nowotwory,
 • choroby skóry (tzn. łuszczyca, egzema, infekcje),
 • wykonany ostatnio peeling chemiczny lub mechaniczny w obszarze zabiegu (w ciągu ostatniego tygodnia),
 • dermabrazja laserowa wykonana w ciągu ostatnich 3 miesięcy,
 • choroby mające wpływ na strukturę skóry,
 • cukrzyca insulinozależna.

 

PIERWSZA WIZYTA, PRZEBIEG ZABIEGU

Zapraszamy na bezpłatną konsultacje podczas której wykonana zostanie próba laserowa, której celem jest sprawdzenie reakcji termicznej skóry oraz ocenę czy nie jesteś uczulona/y na światło lasera lub IPL i dobranie odpowiednich parametrów zabiegu.

Jeżeli odczyn skóry po przeprowadzonej próbie jest prawidłowy, możemy po 15-30 minutach wykonać pierwszy zabieg. Jeżeli natomiast pojawiają się niepokojące zmiany wykonujemy ponowny test po odczekaniu kilku dni.

Zabieg depilacji laserowej polega na naświetleniu każdego włosa wiązką promieniowania emitowanego przez laser. Ciągły kontakt pacjenta z terapeutą pozwala na indywidualne dostosowanie siły bodźca laserowego. Optymalne, zarówno w sensie zastosowania najbardziej efektywnej energii wiązki laserowej jak i w celu eliminacji przykrych odczuć pacjenta. Uderzenie wiązki laserowej pacjent odczuwa jako ukłucie. Jego intensywność jest uzależniona od wielkości zastosowanej energii oraz indywidualnej wrażliwości pacjenta. W celu zmniejszenia tych przykrych, dla niektórych szczególnie wrażliwych pacjentów odczuć używamy najnowszej głowicy High Speed, która poprzez zasysanie skóry powoduje jej częściowe „wybielenie” oraz odprowadza krew z naczyń krwionośnych, dzięki czemu emitowana energia nie jest tak rozproszona w samym naskórku i zapewnia lepszą absorbcję emitowanych fotonów przez melaninę we włosie. W przypadku depilacji okolic bardzo wrażliwych, np. pachwin, stosujemy miejscowe środki znieczulające, np. krem EMLA.

W czasie zabiegu głowicą ET, skóra pacjenta chłodzona jest specjalną szafirową końcówką, która zapobiega termicznemu przegrzaniu okolicy poddawanej zabiegowi. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Objawy te najczęściej ustępują po kilkunastu minutach, do kilku godzin po zabiegu.

Czas trwania poszczególnych faz wzrostu włosa nakazuje stosowanie kolejnych zabiegów w odstępach 4 - 12 tygodni. Ilość zabiegów niezbędna do uzyskania optymalnego efektu jest trudna do określenia. Pacjenci różnią się znacznie w tym względzie między sobą i nie zależy to tylko od karnacji i koloru włosów i aktywności hormonalnej, ale także od nieprzewidywalnej osobliwej wrażliwości. Dlatego tak istotny jest nie tylko wykonywany przed zabiegami test laserowy, ale także doświadczenie terapeuty i jego porozumienie z pacjentem.

 

PO ZABIEGU

 • przez co najmniej dwa tygodnie nie należy się opalać,
 • bezwzględnie należy nakładać krem ochronny na obszar, który był traktowany laserem, a jest narażony na działanie promieni słonecznych (SPF 30-100).
 • przez kilka dni po zabiegu, nie należy drażnić naświetlonego obszaru chemicznie ani mechanicznie,
 • unikać bezpośredniego i pośredniego nagrzewania naświetlonego obszaru (sauna, gorące kąpiele),
 • pomiędzy zabiegami włosy można golić lub obcinać, ale nie należy ich wyrywać ani woskować.

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, może pojawić się rumień okołomieszkowy. Te odczyny znikają po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą utrzymać się do kilku tygodni. Personel poinformuje o odpowiednim rodzaju maści przyspieszającej gojenie skóry.