Depilacja laserowa Warszawa

Ponad 10 lat doświadczenia

botox - usuwanie zmarszczek

botox - usuwanie zmarszczek

BOTOX – toksyna botulinowa typu A - jest to oczyszczone białko, które wprowadzone za pomocą iniekcji do mięśnia powoduje jego relaksację. Celem tego zabiegu jest wygładzenie zmarszczek mimicznych. Bezpieczna i niemal bezbolesna procedura, udokumentowana medycznie skuteczność. Efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Po upływie tego czasu efekt w pełni odwracalny.

Dla polepszenia i wydłużenia efektów sugerujemy terapie łączone np. z kwasem hialuronowym.

Jest preparatem, który powoduje niechirurgiczne usuwanie zmarszczek. Wstrzyknięty w odpowiednią okolicę skóry nad mięśniami lub w same mięśnie powoduje ich lekki paraliż. Dzięki temu nie dochodzi do ich mimowolnego kurczenia się i zmarszczki ustępują. Twarz wygląda nadal naturalnie, bo wszystkie inne mięśnie funkcjonują dalej normalnie.

Wskazania
Zmarszczki: poziome czoła, “mars” okolicy między brwiami, “kurze łapki” - wokół oczu, poziome na szyi. Nadmierna potliwość (kiedy nie działają już żadne antyperspiranty): dołów pachowych, stóp, rąk.

Zabieg
Czas trwania zabiegu - około 15 minut. Nie wymaga znieczulenia. Pacjenci porównują wstrzyknięcie botoxu do ugryzienia komara, więc zwykle nie wykonuje się żadnego znieczulenia przed zabiegiem (na życzenie wykonujemy znieczulenie kremem EMLA, wymaga to jednak dodatkowych 30 minut). Wstrzyknięcie wykonuje się przy użyciu jednorazowej strzykawki i cieniutkiej igły. Pełen efekt występuje zwykle po 1 tygodniu. Działanie toksyny botulinowej utrzymuje się około 6 miesięcy. Zabieg może być wielokrotnie powtarzany.

Skutki uboczne
Czasami występuje tkliwość kilka godzin po zabiegu, w miejscu wstrzyknięcia. Niekiedy zasinienie utrzymujące się do kilku dni. Wyjątkowo może się zdarzyć osłabienie pracy sąsiednich mięśni lub przemijające opadnięcie powieki. Jednak można temu przeciwdziałać skrupulatnie wykonując zalecenia pozabiegowe.

Zalecenia po zabiegu
Przez 4 godziny nie wolno się położyć, gdyż może dojść do “przesunięcia się” botoxu w tkance (dotyczy zabiegów na twarzy).Przez tydzień zaleca się nie korzystać z sauny i nie opalać się. Przez tydzień należy unikać masażu w miejscu wstrzyknięć. W przypadku głębokich, długo już trwających zmarszczek do ich spłycenia konieczne jest dodatkowe wypełnienie ich kwasem hialuronowym.