Depilacja laserowa Warszawa

Ponad 10 lat doświadczenia

kwas hialuronowy - wypełnianie

kwas hialuronowy - wypełnianie

Czym jest i kiedy stosuje się wypełnianie zmarszczek?

Słońce, wolne rodniki, stres, palenie tytoniu i wreszcie upływ czasu powodują, że w naszej skórze ubywa włókien kolagenowych oraz kwasu hialuronowego, ważnego składnika skóry wiążącego cząsteczki wody.

Zanikanie kwasu hialuronowego powoduje wiotkość skóry, a w niektórych miejscach powstawanie zmarszczek i bruzd. Można uzyskać spłycenie i wygładzenie zmarszczek podając bezpośrednio do skóry wypełniacze zmarszczek zawierające egzogenny kwas hialuronowy, identyczny pod względem budowy z endogennym – naszym własnym – powstałym w skórze.

Kwas hialuronowy zawarty w wypełniaczach zmarszczek jest produkowany na drodze fermentacji bakteryjnej. W celu zapobieżenia szybkiemu rozpadowi kwasu hialuronowego jego cząsteczki zostały wzmocnione specjalnymi „mostkami”. Proces ten, zwany usieciowaniem powoduje, że substancja wypełniająca utrzymuje się w skórze 6 do 9 miesięcy, a nawet do roku.

Na czym polega wypełnianie zmarszczek?

Zabieg wypełnienie zmarszczek polega na śródskórnym podaniu pod zmarszczkę żelu zawierającego kwas hialuronowy w postaci zastrzyków. W efekcie następuje redukcja lub likwidacja zmarszczek.

Wskazania do wypełniania zmarszczek

 • fałdy nosowo-wargowe, zmarszczki między nosem i ustami
 • opadnięte kąciki ust
 • podkrążone oczy
 • zmarszczki nad górną wargą
 • zmarszczki między brwiami
 • zmarszczki „kurze łapki”
 • poziome zmarszczki na czole

Wypełnienie pionowych zmarszczek między brwiami, kurzych łapek oraz poziomych zmarszczek na czole może być łączone z zabiegiem usuwania zmarszczek poprzez podawanie zastrzyków preparatu Botox®.

Sposób wykonania

Po znieczuleniu miejscowym kremem oraz dezyfekcji skóry lekarz wykonuje zastrzyki z kwasu hialuronowego w wybrane miejsca. Zabieg wypełnianie zmarszczek wraz ze znieczuleniem trwa około 45 minut. Nie wymaga wcześniejszego wykonania testów alergicznych. Bezpośrednio po zabiegu wstrzykiwania kwasu hialuronowego może wystąpić w miejscu wkłucia niewielkie zaczerwienienie. Czasem pojawiają się małe krwiaczki, które znikają po około 7 dniach.

Preparaty stosowane w Gabinecie:

 • SURGIDERM
  Fantastyczny wypełniacz nowej generacji na bazie kwasu hialuronowego. Preparatem o gęstości 24 świetnie wypełnia się fałdy nosowe, do drobniejszych zmarszczek jest preparat o gęstości 18. Bardzo dobry także do powiększania ust. W naszym gabinecie jest to preparat, z którego korzystamy na co dzień, uzyskujemy bardzo dobre efekty estetyczne, pacjentki i pacjenci ( jest także linia męska Surgidermu) są bardzo zadowoleni. Jest to preparat z górnej półki, mimo to jego cena jest umiarkowana i dostępna dla szerokiego grona pacjentów.
 • RADIESSE
  Radiesse - nowy preparat / hydroxyapatyt wapnia/ stosowany do wypełniania zmarszczek. Nie jest to kwas hialuronowy. Jest produktem wchłanialnym, który utrzymuje się w skórze 12 miesięcy a nawet dłużej. Efekt zauważalny natychmiast po zabiegu. Doskonały do wypełnienia ubytków objętości twarzy, modelowania konturów twarzy, wypełniania głębokich bruzd i zmarszczek. Zwiększa gęstość skóry, poprawia jej strukturę . Mikrocząsteczki hydroksyapatytu wapnia stymulują w tkankach produkcję kolagenu. Dzięki temu skóra jest bardziej elastyczna i odmłodzona. W USA stosowany z powodzeniem od 10 lat. Zasady aplikacji takie jak przy zabiegu kwasem hialuronowym, wstrzykuje się go pod skórę w miejsca wymagające wypełnienia. Zabieg poprzedzony jest znieczuleniem, miejsce aplikacji smaruje się kremem znieczulającym EMLA lub stomatologicznym. Prepart Radiesse nie jest polecany do powiększania ust i korekty zmarszczek wargi górnej. Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu możliwy jest natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. Z czasem (około 4 miesiące) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach "rusztowanie" i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

  Jak stosować?
  Radiesse może być stosowany do wypełnienia umiarkowanych i głębokich bruzd nosowo-wargowych, bródkowo-wargowych, obszarów jarzmowych oraz poprawy kształtu i konturu twarzy, w tym także nosa. Radiesse stosuje się również do odmładzania grzbietowej powierzchni rąk, bowiem dłonie podobnie jak twarz zdradzają upływ czasu. Na ich zewnętrznej stronie coraz wyraźniej odznaczają się naczynia i kości. Utraconą objętość można odzyskać dzięki zabiegowi z Radiesse.

 • PRINCESS VOLUME
  Princess Volume to wypełniacz zmarszczek do głebszych kuracji. Pomaga odzyskac objetosc tkanki skórnej. Efekty sa widoczne i naturalne. Jesli czujesz, ze Twoje policzki straciły objetosc, a Twoja skóra potrzebuje silniejszej kuracji, jest to idealny produkt dla Ciebie. Wypełnia policzki i wygładza głebokie zmarszczki oraz fałdy na twarzy, sprawiajac ze skóra staje sie jedrna i pełna wigoru.
 • JUVEDERM
  Wspaniały wypełniacz w ekskluzywnej linii ultra z dodatkiem środka znieczulającego. W różnych gęstościach, fantastycznie modeluje te miejsca, na których nam zależy. Kwas hialuronowy zawarty w preparacie Juvederm ULTRA nie jest pochodzenia zwierzęcego. Dzięki doskonałemu procesowi pozyskiwania i oczyszczania zapewnia on długotrwałe naturalne procesy od 6 do 12 miesięcy. Jest substancją w pełni wchłanianą, co oznacza że wyniki zabiegów z jego użyciem są w pełni odwracalne. Rodzaj preparatu dobierany jest przez specjalistę medycyny estetycznej, według wskazań i potrzeb pacjenta.

Przeciwwskazania

 • ciąża i laktacja
 • stany zapalne skóry, np. opryszczka
 • kolagenozy
 • alergia na kwas hialuronowy

Jak często wypełniać zmarszczki kwasem hialuronowym?

Wypełnienie i spłycenie zmarszczek wystarcza na 6, 9 a nawet 12 miesięcy w zależności od stosowanego preparatu kwasu hialuronowego. Zanikanie wypełniacza jest przyspieszane przez słońce i palenie tytoniu.

Efekt odległy usuwania zmarszczek metodą wypełniania

Wskutek stymulacji produkcji kolagenu przez kwas hialuronowy zawarty w wypełniaczach, każde następne wygładzenie zmarszczek jest bardziej efektywne. Kolejne wypełnienie zmarszczek pozwala na mniejsze zużycie preparatu przy kolejnych zabiegach i co za tym idzie obniżenie kosztów.